بورس ایرانمدیریت مالی

ده روش کاربردی برای کسب ثروت از بازار سرمایه

آموزش نکات ضروری برای رسیدن به سودآوری در بازارهای مالی

 

 

ده روش کاربردی برای کسب ثروت از بازار سرمایه

اگر به دنبال کسب درآمد بیشتری هستید، بازار سرمایه جای بسیار مناسبی می باشد. با استفاده از رویکرده های درست و مهارت های مناسب، سرمایه گذاری اندکی هم می تواند منجر به سودآوری شود. میلیونر شدن در بورس سهام کار ساده ای نیست و شما نمی توانید یک شبه به ثروت برسید. سالهاست که دانشگاه ماساچوست دارد روی روش های کاربردی کسب ثروت از بازار سرمایه تحقیق می کند. در ادامه مقاله به بررسی و توضیح ده روش کاربردی کسب ثروت از بازار سرمایه می پردازیم. امیدواریم که این مقاله به درد شما بخورد و بتوانید سرمایه گذاری های دقیق تری انجام دهید.

  1. روی سهام های معتبر که به بالاترین میزان سود دهی رسیده اند تمرکز کنید

در هنگام شروع کار خود در بازار سرمایه، روی سهام های سود ده تمرکز کنید. تحقیقات خود را انجام دهید ، الگوهای رشد آنها را بررسی کنید و بیشتر تمرکز خود را روی این نوع سهام ها قرار دهید چون آنها سریعا برای شما سود آوری می کنند. به هیچ وجه سراغ سهام های شرکت های معروفی که روز به روز در حال سقوط هستند نروید چون به این زودی ها به بالای جدول بر نمی گردند و با خرید آنها پول خود را هدر داده اید.

  1. برای کسب ثروت از بازار سرمایه، از خرید و فروش استقراضی غافل نشوید

عده ای هستند که فکر می کنند برای ثروتمند شدن نیاز به یک بازار کاملا با ثبات و آرام است. اما این اصلا درست نیست. از فروش استقراضی غافل نشوید برای کسب ثروت از بازار سرمایه، لازم نیست برای مدت طولانی سهام خود را نگه دارید.  به موفقیت برخی از معامله گران معروف نگاه کنید.خیلی از آنها توانسته اند با خرید و فروش استقراضی پول خوبی به جیب بزنند.

 

  1. برای کسب ثروت از بازار سرمایه، به سرعت زیان های خود را جبران کنید

برای کسب ثروت از بازار سرمایه، هنگام موفقیت نباید به خود مغرور شوید. اگر ضرر زیادی کردید، تسلیم نشوید و سریعا زیان خود را کاهش بدهید و به سراغ سهام سود ده دیگر بروید. هنگام شکست مغلوب نشوید و سعی کنید که به فکر آینده باشید. شما باید خود را همیشه برای شکست آماده کنید چون هیچ معامله گر شکست نخورده ای آن بیرون وجود ندارد و همه معامله گرهای حرفه ای چندین بار شکست خورده اند تا به اینجا رسیده اند.

  1. از تبدیل مقداری از سهام به پول نترسید

تا روزی که شما سهام را به پول تبدیل نکنید تنها یک رقم است. پس از تبدیل مقداری از سهام به پول نترسید. بازار سریع تغییر می کند. برای کسب ثروت از سرمایه، گاهی اوقات نیاز است که ریسک بکنید. اگر ریسک کردید و شکست خوردید، نگران نباشید شما می توانید مثل آب خوردن تمام زیان های تان را جبران کنید.

  1. از تکنولوژی روز استفاده کنید

 

تحلیلگر بازار سرمایه

 

جهان در حال تغییر است و به سرعت دارد دچار تحول می شود ، بنابراین اگر می خواهید در بازار سرمایه موفق باشید باید با آن در حال تغییر باشید. اکنون زمان آن رسیده که از شرکت های حوزه تکنولوژی در راستای اهداف مان استفاده کنیم. این شرکت ها بسیار آینده نگر هستند. از تکنولوژی و مدل های تجاری آنها برای کسب ثروت از بازار سرمایه استفاده کنید. اگر رابطه خوبی با دنیای مدرن نداشته باشید خیلی سریع شکست می خورید.

  1. سهام نقدشونده بخرید

اگر می خواهید که درآمد خوبی داشته باشید بهتر است به سراغ سهام نقدشونده بروید. به هیچ وجه سهام با نقدشوندگی پایین نخرید. سهام های غیرنقدشونده ممکن است شما را با زیان زیادی مواجه کنند.

  1. به حرف های درون بازار سرمایه توجه نکنید

در دنیای تجارت ،زدن حرف مفت کار ساده ای است. به وعده های دروغین شرکت ها توجهی نکنید و بر اساس آنچه در جدول می بینید، عمل کنید. اگر به دنبال کسب ثروت از بازار سرمایه هستید، قبل از ورود به بازار تحقیقات فراوانی انجام دهید و کتاب های آموزشی زیادی را مطالعه کنید. اینطوری برای اتفاقات آینده آماده تر هستید.

  1. به هر شرکتی که رسیدید در آن سرمایه گذاری نکنید

هیجان زده عمل نکنید. خیلی از معامله گران جوگیر می شوند و شروع به خرید سهام ظاهرا سود ده شرکت های تازه وارد و گمنام می کنند. برای کسب ثروت از بازار سرمایه، این روش عملی نیست.

  1. برای سود بیشتر، نیازی به خرید سهام منفی خورده ندارید

خیلی از معامله گران تازه وارد فکر می کنند که باید حتما سهام منفی خورده را بخرند و به محض سود دهی آن را بفروشند. اگر همه چیز به این راحتی بود که بازار سهام گل و بلبل بود. اما متاسفانه اینطور نیست و شما باید نیاز بازار را درک کنید. شما باید تحلیل کنید که کدام سهام در آینده ای نزدیک بالا می رود و حتما قرار نیست این یک سهام ته جدولی باشد. ممکن است این سهام در میانه قرار داشته باشد.

  1. همیشه با برنامه اقدام کنید

برای کسب ثروت از بازار سرمایه در طولانی مدت، باید یک برنامه منظم و خاص برای خرید و فروش داشته باشید. قبل از خرید، میزان سود و ضرر احتمالی آن را بسنجید و وقتی که آن را خریدید سریعا  نفروشید و مقداری صبر کنید. به هیچ وجه برنامه خود را کنار نگذارید و همیشه آن را رعایت کنید.

کسب درآمد از بازار سرمایه کار پیچیده ای به نظر می رسد اما غیر ممکن نیست. با رعایت موارد گفته شده شما هم بعد از مدتی می توانید به سود آوری خوبی برسید. شما باید بتوانید از پسِ چالش ها و مشکلات بوجود آمده بر بیایید. برای موفقیت در بازار سرمایه باید یک استراتژی مشخص و کاربردی داشته باشد. با انتخاب استراتژی درست می توانید به موفقیت های مالی عظیمی دست پیدا کنید. همانطور که در بالا اشاره شد کلید موفقیت شما صبر و پشتکار است و نباید در برابر ناملایمات بازار، حتی در بدترین شرایط اقتصادی تسلیم شوید.

 

 

در همین زمین بخوانید:مهم ترین نکاتی که باید در زمینه مدیریت ریسک و سرمایه در نظر داشته باشید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *