بورس ایرانمدیریت مالی

روش های مفید کسب ثروت از بورس

آموزش روش های کاربردی برای کسب ثروت از بازار بورس

 

روش های مفید کسب ثروت از بورس

 

روش های مفید کسب ثروت از بورس

سرمایه گذاری در شرکت ها از طریق بورس اوراق بهادار  یک راه مناسب برای کسب ثروت از بورس می باشد. با سرمایه گذاری درست می توانید اینقدر ثروت کسب کنید که تا چند نسل فرزندان شما از آن استفاده کنند. اما کسب ثروت از بورس چگونه است؟ آیا در اوضاعی که بازار سهام بسیار بی ثبات است می توان سود کرد؟

کارهایی که برای کسب ثروت از بورس باید انجام دهید

وقتی اپل در سال 1980 وارد بورس شد در آن زمان قیمت هر سهم کمپانی 22 دلار بود. اگر 5000 دلار سرمایه گذاری می کردید و آن را تا آگوست 2018 نگه داشته بودید ، مشاهده می کردید که قیمت هر سهم شرکت بیش از ده برابر قیمت اولیه اش شده الان هر سهم اپل 227.63 دلار قیمت دارد. اما نکته مهم تر این است که سهام شرکت تا حالا 56 بار تقسیم شده. یعنی شما با پنج هزار دلار می توانستید 227 سهم در سال 1980 بخرید. و اگر این سهام را تا سال 2018 نگهداری می کردید، به لطف تغییر مدل تجاری اپل الان 12712 سهم در این شرکت داشتید. هر سهم 227.63 دلار قیمت دارد و سرمایه گذاری اولیه شما که 5000 دلار بود حالا تبدیل به 2،893،632.56 دلار می شد. با سرمایه گذاری درست می توانستید از این بازار ثروت قابل توجهی کسب کنید و واقعا پولدار شوید. به لطف چنین سرمایه گذاری طولانی مدتی  در طول 38 سال، حالا شما تنها با کمک یک شرکت تبدیل به یک آدم پولدار شده بودید. 

بنابراین چگونه می توان از بورس اینقدر ثروت بدست آورد؟ هیچ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد اما با دانستن چند نکته و روش ساده می توانید موفق شوید.

  1. بخرید و صبر کنید

برای کسب ثروت از بورس باید بخرید و صبر کنید. همانطور که در مثال اپل مشاهده کردید، خرید و نگهداری سهام می تواند خیلی سود ده باشد. اگر سهام شرکت معتبری را خریدید و بازار نزولی شد آن را نفروشید. برای رسیدن به سود دهی باید صبر و تحمل فراوانی داشته باشید. بیشتر معامله گران مشهور، مردم را تشویق می کنند که سهام شان را سریع نفروشند. در سال 2016 ، وارن بافت گفت: “اگر به دنبال سود قابل توجهی از سرمایه گذاری هستید، باید سهام شرکت های خوب را بخرید و برای مدت بسیار طولانی ای نگه داری کنید.”

  1. از صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنید

 

صندوق های سرمایه گذاری سهام شاخص بورس استرالیا

برای کسب ثروت از بورس، خرید یک سهم و پولدار شدن با آن کمی غیر واقعی به نظر می رسد. به همین دلیل سرمایه گذاری در صندوق ها بسیار محبوب است.

 

هنگامی که شما در یک صندوق سرمایه گذاری می کنید ، سهام شما گسترده می شوند. بوسیله این روش می توانید در شرکت های مختلفی سرمایه گذاری کنید اما سهام شما در هر شرکت خیلی زیاد نیست. یعنی اینکه شما مبلغ کم تری بابت هر شرکت سود می کنید. اما در اینجا یک نکته وجود دارد که به نفع شماست و آن این است که اگر بعضی از این شرکت ها زیان ده از آب دربیایند، شما ضرر زیادی نمی کنید. به جای خرید سهام یک شرکت که برای همیشه زندگی شما را تغییر بدهد می توانید صندوق سرمایه گذاری را خریداری کنید و  داشتن استراتژی برای خرید و فروش و نگهداری آن، منجر به کسب ثروت از بورس می شود.

 

  1. بودجه بندی برای سرمایه گذاری

بودجه بندی درآمد یکی از مهم ترین کارها برای سرمایه گذاری و کسب ثروت از بورس است. سهام های شراکتی خود را در بودجه ماهانه قرار دهید تا حساب آنها از دستتان در نرود. برای کسب ثروت از بورس، سعی کنید مخارجتان را کم کنید و  بیشتر سرمایه گذاری کنید. تا آنجایی که می توانید از خرید وسایل و کارهای غیر ضروری بپرهیزید البته نه به این معنا که زندگی سختی داشته باشید منظورم این است که بهایی بابت تجملات زندگی نپردازید و بجای آن در بورس سرمایه گذاری کنید.

  1. فروش استقراضی

 

فروش استقراضی در کوتاه مدت پر بازده است

روش فروش استقراضی کاملا مخالف روش خرید و نگه داری می باشد. مردم به دنبال کسب درآمد در یک بازه زمانی کوتاه هستند و به همین خاطر به فروش استقراضی روی می آورند. خلاصه مطلب این است که شما سهامی را قرض می گیرید و آن را با قیمت فعلی بازار می فروشید و پول نقد دریافت می کنید. اما از آنجا که سهام را قرض گرفته اید ، باید سهمی را که فروخته اید جایگزین کنید. و همچنین سود سهام را در مدتی که قرض گرفته اید باید پرداخت کنید. در این روش ، خریداران به دنبال خرید سهامی هستند که به شدت افت می کند تا بتوانند آن را با قیمت خیلی ارزانی دوباره خریداری کنند. یعنی اینکه آنها مابه التفاوت را به جیب می زنند. بعضی اوقات مابه التفاوت خیلی زیاد است و بوسیله روش فروش استقراضی می توانید سود زیادی کسب کنید و پولدار شوید.

سهام را قبل از خرید و فروش تحلیل کنید

  1. همیشه در حال افزایش سرمایه اولیه خود باشید

یکی از بهترین استراتژی های کسب ثروت از بورس، افزایش مداوم سرمایه اولیه مان است. این یک استراتژی کاملا مناسب برای افراد حقوق بگیر و کارمند است که معمولا درآمد متوسط و مشخصی دارند. بسیاری از مردم برای شروع سرمایه گذاری مبلغ زیادی ندارند اما می توانند با گذشت زمان هر سال مبلغی به سرمایه اولیه خود اضافه کنند. افزایش مداوم سرمایه اولیه یکی از بهترین راهبردها در بازار بورس است. به عنوان مثال اگر شما با مبلغ سه هزار دلار شروع به فعالیت کنید و بعد 500 دلار در ماه و طی 30 سال با بهره 6 درصد سرمایه گذاری کنید،  523،022 دلار در حساب  خود خواهید داشت. با 1000 دلار در ماه ، شما در پایان 30 سال 1،027،897 دلار خواهید داشت. همیشه باید حواستان به حساب و کتاب باشد. هیچ وقت بیشتر از مبلغی که توانش را ندارید سرمایه گذاری نکنید چون در این صورت اگر ضرر کنید ورشکست می شوید. برای کسب ثروت از بورس باید مطالعه کنید و آموزش ببینید. سعی کنید دوره های مرتبط آموزشی را پشت سر بگذارید تا بتوانید قوی تر سرمایه گذاری کنید. همچنین سرمایه شخصی هم روش بدی برای شروع سرمایه گذاری نیست اما باید مقداری تجربه در این زمینه داشته باشد. هیچوقت ندانسته و بدون تحقیق یک سهام را نخرید چون در این صورت ممکن است ضرر سنگینی بکنید.

  1. برای کسب ثروت از بورس باید تمرکز داشته باشید

برای کسب ثروت از بورس، در هنگام رکود آرامش خود را حفظ کنید

برای کسب ثروت از بورس، باید درک درستی از کارکرد بازار داشته باشید و همیشه با تمرکز خرید و فروش انجام دهید نکته مهمی دیگر این است که باید فردی صبور باشید. افراد خیلی کمی یک شبه با خرید سهام یک شرکت پولدار شده اند پس واقع بین باشید و در شرکت های مختلف سرمایه گذاری کنید. روی اهداف مالی تان تمرکز کنید و در هنگام رکورد آرامش خود را حفظ کنید و هیجانی عمل نکنید. برای موفقیت در بورس باید صبر را سرلوحه کار خود قرار دهید.

 

در همین زمینه مطالعه کنید:مهم ترین نکاتی که باید در زمینه مدیریت ریسک و سرمایه در نظر داشته باشید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *