رمز ارز ها

انواع روش های استخراج ارزهای دیجیتال

معرفی و بررسی انواع روش های استخراج ارزهای دیجیتال

 

انواع روش های استخراج ارز دیجیتال

در این مقاله سعی داریم که به انواع روش های استخراج ارز دیجیتال بپردازیم. ارز­ دیجیتال که در حال حاضر از آن به عنوان پول الکترونیکی نامبرده می شود، خیلی خیلی معروف شده است. تا همین چند سال اخیر، اطمینانی به استفاده از ارزهای دیجیتال نبود و آن امنیت مورد نیاز را نداشتند. به هر حال با پیشرفت دنیای امروز و به روی کار آمدن قابلیت بلاک چین، دیگر نیازی به نگرانی نیست و می توانید با اطمینان کامل مشغول به خرید و فروش ارزهای دیجیتال  شوید. قرار است ارزهای دیجیتال دنیای کنونی را برای همیشه تغییر دهند.

یکی از مهم ترین مزایای ارز دیجیتال این است که تمام قابلیت های پول کاغذی را دارد. شما می توانید با استفاده از ارز دیجیتال هر جنسی را که مد نظر دارید خریداری کنید. با استفاده از ارز دیجیتال می توانیم سریع معامله کنیم و پرداخت های انجام شده بوسیله ارز دیجیتال کاملا شفاف هستند. در حال حاضر، کشورهای زیادی تصمیم دارند تا طی چند سال آینده ارز دیجیتال اختصاصی شان را داشته باشند تا تمام بازار بر پایه پول کاغذی نباشد. حالا به بحث اصلی مان یعنی انواع روش های استخراج می پردازیم.

ما می توانیم بوسیله دستگاه های مختلف شروع به استخراج ارز دیجیتال کنیم. حالا به بعضی از روش های موجود می پردازیم. تصور کنید دستگاهی دارید که می تواند ارز دیجیتال استخراج کند. در ادامه انواع روش های استخراج ارز دیجیتال را برای شما شرح می دهیم اما قبل از این کار برای شما مثالی میزنم. فرض کنید که کامپیوتری برای خود دارید و با آن می خواهید مشغول به استخراج ارز دیجیتال شوید.

 رایانه شما برای انجام کوچکترین میزان استخراج نیاز به انجام یک سری کارها دارد. این کارها “POW” نامیده می شوند و به گونه ای طراحی شده اند که هرکس با توجه به قدرت دستگاهش بتواند مقدار مشخصی ارز استخراج کند.این کارها یک سری معادلات ریاضی هستند. هرچه سعی در استخراج ارز دیجیتال بیشتری داشته باشید این معادلات پیچیده تر می شوند. در نتیجه باید سیستم قوی تری برای استخراج داشته باشید. به همین خاطر یک نفر نمی تواند با یک دستگاه ساده ارز زیادی استخراج کند و به لطف این معادلات ریاضی نظم بازار حفظ می شود و کسی نمی تواند تقلب کند. این یک تعریف ساده از فرآیند بسیار پیچیده استخراج ارز دیجیتال بود. خب حالا انواع روش های استخراج را برای شما توضیح می دهیم.

استخراج ارز دیجیتال با سه روش کلی

ارزهای دیجیتال

برای استخراج ارز دیجیتال چندین روش وجود دارد که ما به اصلی ترین روش های آن می پردازیم. از ساده ترین روش یعتی استخراج ابری شروع می کنیم.

اولین روش استخراج ارز دیجیتال: استخراج ابری

استخراج ابری محبوب ترین شیوه استخراج ارز دیجیتال است که در آن حتی نیازی به زدن یک دکمه هم نیست. استخراج ابری فرآیندی است که در آن به شخصی یا شرکتی (معمولا شرکت های بزرگ) مبلغی را می پردازید و آن شرکت دستگاه را به اجاره شما در می آورد و در پایان ماه مبلغی به شما می دهد. البته فراموش نکنید که این روش سود خیلی زیادی ندارد چون از درآمد حاصل شده مبلغی بابت هزینه برق و نگهداری کسر می گردد. شرکت ها یا افرادی که چنین سرویس هایی ارائه می دهند معمولا چندین مزرعه استخراج ارز دیجیتال دارند که در آنها بیش از هزاران دستگاه استخراج قرار دارد. اکثر شرکت ها به کارشان مسلط هستند و با خیال راحت می توانید در آنها سرمایه گذاری کنید. استخراج ابری مناسب کسانی است که سیستم های کامپیوتری یا دستگاه ماینینگ قوی ندارند و یا اینکه ممکن است وقت نگه داری از یک دستگاه را هم نداشته باشند.

دومین روش استخراج ارز دیجیتال، استخراج بوسیله سی پی یو

استخراج با سی پی یو

در این روش شما با استفاده از قدرت سی پی یو می توانید ارز دیجیتال استخراج کنید. در قدیم الایام از این روش خیلی استفاده می شد اما امروز خیلی کسی سمت آن نمی رود. چند دلیل برای کاهش محبوبیت این روش وجود دارد. اول از همه ، استخراج با CPU خیلی طول می کشد. شاید ماه ها مشغول به استخراج باشید اما سود آنچنانی ای برای شما نداشته باشد. این روش خیلی فایده ای ندارد چون هزینه نگهداری و برق چند برابر سود بدست آمده می باشد. در کل استفاده از این روش کار عاقلانه ای نیست. چون هزینه برق و نگهداری زیادی دارد. برای استخراج ارز دیجیتال بوسیله کامپیوتر تنها نیاز به یک کامپیوتر و چند نرم افزار دارید. انجام این کار با یک لپ تاپ هم امکان پذیر است ، اما این کار را اصلا توصیه نمی کنم. چون احتمالا ظرف چند ساعت لپ تاپ شما داغ کند و بسوزد. چون استخراج ارز دیجیتال با این روش ساده است، عده زیادی جذب آن می شوند. خیلی از مردم در هنگام شروع استخراج ارز سواد کافی این کار ندارند و فقط به دنبال کسب درآمد سریع هستند و به همین خاطر به این روش غیر کاربردی روی می آورند.

سومین روش استخراج ارز دیجیتال: استخراج با کارت گرافیک

استخراج با کارت گرافیک

استخراج با کارت گرافیک احتمالاً محبوب ترین و شناخته شده ترین روش استخراج ارز دیجیتال باشد. اگر در گوگل روش استخراج ارز دیجیتال را جستجو کنید، سیستم های مجهز به کارت گرافیک اولین عکس هایی هستند که به شما نمایش داده می شوند.

حتی استخراج کننده های ابری هم برای ارتقا سیستم خود از کارت های گرافیک استفاده می کنند. و همانطور که اشاره کردیم شرکت های مخصوص استخراج از هزاران کارت گرافیک قوی استفاده می کنند. استخراج ارز دیجیتال با کارت گرافیک روش خیلی محبوبی است چون هم نسبتا ارزان است و هم سود ده. اشتباه برداشت نکنید، ساخت مزرعه بسیار هزینه بر است اما اگر در خانه خود با یک کارت گرافیک قوی شروع به استخراج کنید سود بسیار خوبی بدست می آورید. قلب تپنده دستگاه های استخراج کارت گرافیک است. یک دستگاه استخراج نسبتا قوی از یک پردازنده، مادربرد، خنک کننده و دو تا هشت کارت گرافیک تشکیل شده است. قیمت یک سیستم استخراج نسبتا قوی چیزی حدود سه هزار دلار  در می آید. هزینه شروع مقداری بالاست اما به شما اطمینان می دهم که ارزشش را دارد. البته در بازار سیستم های پانصد تا هزار دلاری هم موجود هستند که بازده متوسطی دارند. به هر حال بهترین روش استخراج ارز بوسیله کارت گرافیک است. فراموش نکنید که برای رسیدن به سوددهی باید صبور باشد و به خوبی از سیستم تان نگهداری کنید.

 

در همین زمینه معالعه کنید: آیا ارز دیجیتال به زودی جای پول های کاغذی را میگیرد؟

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *