رمز ارز هامدیریت مالی

آیا برای خرید بیت کوین دیر شده است؟

فرصت مناسب برای خرید بیت کوین چه زمانی است؟

 

آیا برای خرید بیت کوین دیر نیست؟

 

 سوالی که سالهای سال است پرسیده می شود. آیا برای خرید بیت کوین دیر نیست؟ احتمالا تا به حال این سوال را از افرادی که فعالیتی در بازار ارزهای دیجیتال ندارند بارها شنیده اید. برای مردم مهم نیست که آیا قیمت در حال افزایش است یا کاهش، آنها همیشه نگران این هستند که آیا خیلی دیر شده است؟ در جواب سوال “آیا برای سرمایه گذاری در بیت کوین خیلی دیر است؟” باید بگویم خیر به هیچ عنوان. پاسخ کامل و جامعی در این باره به شما خواهیم داد. در ادامه توضیح می دهم چرا بیت کوین هنوز می تواند یک سرمایه گذاری پرسود باشد.

بیت کوین به همه مردم دنیا نمی رسد 

 

کمبود یکی از محرک های بارز قیمت است. برخلاف ارزهای سنتی ، تنها تعداد محدودی از این ارز موجود است. فقط 21 میلیون کوین از این ارز دیجیتال وجود دارد. هر چه به جلو می رویم، بیشتر استخراج می شود. علاوه بر این ، یک مطالعه در سال 2018 نشان داد که بیش از یک سوم آن برای همیشه از دست رفته و به هیچ عنوان نمی توان این مقدار را بازیابی کرد. یعنی اینکه یک سوم از تمام بیت کوین های موجود برای همیشه از گردش معاملات خارج شده اند. بنابراین می توان بیان کرد که تنها مشکل ما در تعداد کم این ارز دیجیتال نیست بلکه عده ای هم در این میان بیت کوین های خود را گم می کنند و یا اینکه فوت می کنند و آنها را کسی واگذار نمی کنند. یک نقل قول معروف از ساتوشی ناکاموتو است که می گوید کوین های از دست رفته باعث ارزشمند تر شدن کوین های بقیه می شود.

در صورت تمایل مقاله چرا عرضه بیت کوین محدود به 21 میلیون است؟ را مطالعه نمایید.

فناوری زیربنای بیت کوین در حال تکامل است

بیت کوین

 بلاک چین بیت کوین همیشه مقیاس پذیری بسیار ضعیفی داشته است. در حالی که سرویس های پرداخت سنتی می توانند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کنند ، شبکه این ارز دیجیتال نمی تواند بیش از ده ها معامله را انجام دهد. یکی از دلایلی که این ارز دیجیتال چندان برای سیستم های پرداخت مناسب عنوان نشد همین مورد بود. البته در طول سالهای اخیر کارشناسان روش هایی برای بهبودی این مشکل از جمله هارد فورک ارائه داده اند. البته دیری نپایید که این مسئله بالاخره توسط شبکه لایتنینگ حل شد و در حال حاضر دیگر خبری از این مشکل نیست. در حالی که شبکه لایتنینگ هنوز در مراحل اولیه توسعه است و مشکلات خاص خودش را دارد ، به کاربران اجازه می دهد تا در هر ثانیه تراکنش های فراوانی انجام دهند.

یک دارایی حفاظت شده

اصطلاحا از دارایی هایی مانند طلا به عنوان دارایی های حفاظت شده نام می بردیم. دارایی های حفاظت شده مناسب دوران تورم و بی ثباتی مالی هستند. اما در حال حاضر بسیاری از سرمایه گذاران به بیت کوین روی آورده و به آن به چشم یک دارایی محافظت شده نگاه می کنند که می تواند سرمایه شان را در برابر خطرات احتمالی حفظ کند. بیت کوین و طلا اشتراکات زیادی دارند. هر دو از دولت ها مستقل هستند ، عرضه محدودی دارند و قیمت آنها صرفاً توسط بازار شکل می گیرد. پس قطعا می توانیم از این ارز دیجیتال به عنوان یک دارایی محافظت شده نام ببریم که تحریم ها و تورم تاثیری روی آن ندارد. در حال حاضر جهان به علت ویروس کرونا در رکود کامل به سر می برد. به همین خاطر بسیاری از مردم بر این باورند که بیت کوین یک دارایی معتبر است که می تواند سرمایه شان را در برابر این رکود حفظ کند.

 

شکستن ناگهانی نوسانات

بیت کوین ارزنده است

معامله گران همیشه استرس نوسانات را دارند. اما آنچه در مورد این ارز دیجیتال جالب است این است که قیمت آن به صورت انفجاری رشد می کند و پس از آن وارد یک دوره اصلاح قیمت می شود. در سال 2011 قیمت این ارز دیجیتال تنها سی سنت بود. قیمت آن طی چند سال بعد به طور پیوسته رشد کرد و قبل از سقوط دوباره به 5 دلار، به 30 دلار رسید. این سریع ترین دوره رشد در تاریخ بیت کوین بود. در آغاز سال 2013 بیت کوین 15 دلار قیمت داشت اما در دسامبر قیمت آن تقریباً به 1100 دلار افزایش یافت. در ماه بعد قیمت به شدت افت کرد و در نهایت در سال 2015 به 220 دلار رسید  و پس از آن قیمت به آرامی افزایش یافت. در این زمان بود که سوال “آیا برای برای خرید بیت کوین دیر نیست؟” بر سر زبان مردم افتاد. در این زمان همه احساس می کردند که این ارز دیگر به قیمت سابق بر نمی گردد. آخرین اوج قیمتی در اواخر سال 2017 اتفاق افتاد که قیمت آن در یک ماه چهار برابر شد و به 20 هزار دلار رسید. پس از سقوط شدید در سال 2018 ، بیت کوین تا 3،300 دلار معامله شد اما در حال حاضر دوباره روندی صعودی به خود گرفته است. با بررسی الگوهای بازار راحت تر می توانید آینده این ارز با ارزش را پیش بینی کنید. مانند هر دارایی دیگر ، نرخ رشد و پتانسیل رشد برای سرمایه گذار مهمتر از قیمت فعلی است.در مقایسه با رشد گسترده ای که این ارز داشته ، افت قیمت در دوره های اصلاح تقریباً بی نتیجه بوده است و در واقع شما هر زمان آن را خریداری کرده بودید برای شما سود داشته است. به عنوان مثال ، بیت کوین در سال 2017 دو هزار درصد رشد کرد  اما حتی پس از آن که در طی اصلاحات بعدی قیمت آن کاهش یافت اما باز قیمت در مقایسه با آغاز سال 2017 هنوز 300٪ رشد داشته است. هر چه زودتر این ارز دیجیتال را خریداری نمایید، بیشتر می توانید سود کنید.

حرف آخر

 

اینکه آیا خریدن این ارز دیجیتال برای شخص شما خیلی دیر است ، بستگی زیادی به این نکته دارد که شما به کدام پیش بینی اعتقاد دارید. در خوشبینانه ترین حالت، هنوز برای خرید این ارز دیجیتال دیر نیست اما سریع تر باید دست به کار شوید. نگرانی مهم دیگری که داریم “نحوه سرمایه گذاری در بیت کوین” است. کارشناسان پیشنهاد می کنند که در این بازار پر ریسک کم کم دارایی های خود را افزایش دهید و با تمام آنچه دارید مشغول خرید این ارز دیجیتال نشوید.

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:آیا ارزهای دیجیتال به زودی جای پول کاغذی را می گیرند؟

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.