رمز ارز هامدیریت مالی

قراردادهای وام دهی چه هستند؟

معرفی شرکت هایی که می توانید از طریق آن ها در قراردادهای وام دهی سرمایه گذاری کنید

 

قراردادهای وام دهی چه هستند؟

 

قراردادهای وام دهی در چند ماه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده اند چون تعداد بسیار زیادی از سرمایه گذاران می خواهند که دارایی هایی که در حوزه رمز ارزها دارند را در قراردادهای وام دهی سرمایه گذاری کنند تا بتوانند سود کسب کنند. در ادامه مقاله به بررسی بهترین سیستم هایی که قراردادهای وام دهی ارائه می دهند می پردازیم و همچنین بررسی می کنیم که آیا سرمایه گذاری در این نوع قراردادها ایمن است یا خیر؟

قراردادهای وام دهی چه هستند؟

قراردادهای وام دهی به تازگی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اند و در این قراردادها سرمایه گذاران به متقاضیان وام ارزهای فیات یا دیجیتال پرداخت می کنند و در ازای این کار سود کسب می کنند. وام گیرنده دارایی های رمزنگاری شده را به عنوان وثیقه سپرده گذاری می کند و با این کار سرمایه فردی که این مبلغ را به او قرض داده است حفظ می شود. اگر می خواهید که مشغول ارائه قراردادهای وام دهی شوید می توانید این کار را از طریق پلتفرم های مخصوص وام دهی ارزهای دیجیتال یا همان P2P ها شروع کنید. این پلتفرم ها سرمایه گذار را به وام گیرنده متصل می کنند و در واقع به عنوان واسطه عمل می کنند.

روش کار قراردادهای وام دهی

شروع کار را در سه مرحله شرح می دهیم:

شما در یکی از این پلتفرم ها ثبت نام کرده و وجوه خود را به حساب مخصوص سرمایه گذاری تان واریز می کنید

شما نوع کاربری سرمایه گذاری خود را انتخاب می کنید و به بخش وام های تضمینی سرمایه خود را انتقال می دهید

وام گیرنده بعد از دریافت این وجوه در زمان مقرر شده اصل پول با سودش را به حساب شما بر می گرداند

 

ایمنی

در قراردادهای وام دهی سرمایه گذاری های شما توسط دارایی های رمزنگاری شده محافظت می شوند. وام گیرندگان باید ارزهای دیجیتالی را با ارزش بیش از ارزش وام واریز کنند.

 

ارزش وام

 

معمولا پلتفرم پنجاه تا هفتاد درصد مبلغی که سرمایه گذاری کرده اید را به وام گیرنده پرداخت می کند. یعنی اینکه اگر وام گیرنده می خواهد 10،000 دلار وام بگیرد ، باید ارزهای دیجیتالی به ارزش بیست هزار دلار در پلتفرم سپرده گذاری کند. همانطور که می دانید ، ارزش دارایی های دیجیتال و به خصوص رمز ارزها بسیار ناپایدار است. به همین دلیل اگر ارزش ارزهای دیجیتال پرداختی توسط وام گیرنده از حدی کمتر شود، پلتفرم وثیقه را به حساب شما واریز می کند تا ضرر نکنید. به این ترتیب سرمایه شما همیشه در جای امنی قرار دارد و هیچوقت در قراردادهای وام دهی ضرر نمی کنید.

بازگشت به حساب

معمولا این پلتفرم ها سالانه هشت تا ده درصد روی هر مبلغی که در اختیار آنها قرار داده اید به شما سود می دهند. شما می توانید پس از مهلت مقرر بلافاصله درخواست خود را ارسال کنید و معمولا پلتفرم ها در کمتر از بیست و چهار ساعت پول را واریز می کنند. قراردادهای وام دهی سود دهی خوبی دارند و از آن جایی که می توانید پول خود را سریع بردارید، سرمایه گذاری خوبی به نظر می رسند.البته در اوایل باید مقداری تجربه کسب کنید. خب در ادامه به بهترین پلتفرم های مخصوص این نوع قرارداد ها می پردازیم.

بهترین پلتفرم های مخصوص وام دهی

تمامی پلتفرم هایی که در ادامه معرفی می کنیم، امن هستند و می توانید به راحتی در آنها سرمایه گذاری نمایید. ویژگی های مثبت و منفی هر یک از این پلتفرم ها را بیان می کنیم تا راحت تر بتوانید انتخاب نمایید.

CoinLoan

کوین لون

 

CoinLoan یک پلتفرم حرفه ای در حوزه قراردادهای وام دهی است. شرکت سازنده این پلتفرم در استونی مستقر شده است و پشتیبانی بسیار خوبی به کاربران ارائه می دهد و هر چه از یک پلتفرم در این حوزه انتظار دارید را اختیار شما می گذارد. متاسفانه هیچ آمار دقیقی از تعداد کاربران و یا سازندگان پلتفرم در دسترس نمی باشد. همچنین اطلاعات مالی این پلتفرم هم مبهم هستند و معمولا در پایان هر سال به طور خیلی کلی بیان می شوند. 

CoinLoan در سال 2016 تاسیس شده است و شرکت مادر آن ExFinance OÜ نام دارد و سازمان بازرسی مالی شرکت ها در کشور استونی مهر تاییدی بر فعالیت های آن زده است. این پلتفرم در زمینه قراردادهای وام دهی بسیار قوی است اما متاسفانه اطلاعات جانبی زیادی درباره آن در دسترس نیست.

 

ویژگی های مثبت COINLOAN

 وام های انعطاف پذیر از نظر زمانی

نقدینگی بالا در حساب های بهره

وام دهندگان فراوان

ویژگی های منفی COINLOAN

اطلاعات واضحی از  داده های مالی آن در دسترس نیست

هویت تیم سازنده تا به امروز فاش نشده است

با سرمایه گذاری در آن سود کلانی به دست نمی آورید

Nexo

نکسو

 

Nexo یک پلتفرم مخصوص قراردادهای وام دهی P2P است که در سال 2018 تاسیس شد. این پلتفرم هم در کشور استونی مستقر شده است. برخلاف Coin Loan ، این پلتفرم فقط یک حساب بهره ارائه می دهد ، بنابراین سرمایه گذاران در این سیستم عامل نمی توانند در وام های انفرادی سرمایه گذاری کنند. Nexo توسط تیم سازنده Credissimo تاسیس شده است که یک شرکت وام دهنده بسیار بزرگ در اروپا می باشد اما حوزه کاری این دو شرکت متفاوت می باشد و هر کدام از آنها به گروه خاصی از وام گیرندگان خدمات ارائه می دهند.

 Nexo در حال حاضر کاربران زیادی دارد و در شبکه های اجتماعی هم تبلیغات فراوانی درباره قراردادهای وام دهی انجام می دهد. در وب سایت رسمی شرکت بیان شده است که آنها مجوزهای لازم را جهت فعالیت قانونی دارند اما سازمان تنظیم مقررات استونی گفت که آنها هیچ مجوزی ندارند. از بخش پشتیبانی Nexo سوالاتی در این باره پرسیدیم و آنها نتوانستند از ادعای خود دفاع کنند و بعد از رد و بدل شدن چند ایمیل دیگر پاسخی در این رابطه ارائه ندادند. اما با این حال این شرکت یکی از بزرگان حوزه قراردادهای وام دهی است.

ویژگی های مثبت NEXO

سود دهی خوب

نقدینگی بالا

رابط کاربری راحت

ویژگی های منفی NEXO

ادعاهای دروغین در وب سایت رسمی شرکت

پشتیبانی به سوالات مربوط به اینکه آیا مجوزهای لازم را دارند یا نه، پاسخ درستی ارائه نداد

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در این پلتفرم 1000 دلار است

BlockFi

بلاک فای

 

BlockFi یک پلتفرم مخصوص قراردادهای وام دهی در آمریکاست و دفتر اصلی این شرکت در شهر نیویورک واقع شده است. این شرکت مجوزهای قانونی را دریافت نموده است و در حال حاضر در 9 ایالت آمریکا شعبه دارد و مشغول ارائه خدمات در حوزه قراردادهای وام دهی می باشد. BlockFi هر ماه صورت های مالی را منتشر می کند. طبق نظرسنجی های انجام شده، BlockFi شفاف ترین پلتفرم در حوزه قراردادهای وام دهی است و با خیال راحت می توانید در آن سرمایه گذاری کنید. این پلتفرم قوانین و مقررات فراوانی دارد که تمامی کاربران باید از آنها پیروی کنند و تنها از پنج ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. بیت کوین، لایت کوین، یو اس دی کوین، اتر و جمینی دلار. این پلتفرم تقریبا سالانه هشت و نیم درصد سود می دهد. وجوهی که در اختیار BlockFi قرار می دهید در اختیار شرکت های معتبر و افراد مطمئن قرار می گیرند.

ویژگی های مثبت BLOCKFI

پشتیبانی از ارزهای دیجیتال معتبر

باز کردن حساب در آن وقت زیادی از شما نمی گیرد

هویت توسعه دهندگان آن مشخص است

ویژگی های منفی BLOCKFI

قوانین و مقررات سخت و جریمه های سنگین در صورت تخطی از آنها

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز به چه صورت عمل می کنند؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.