رمز ارز ها

سختی شبکه چیست؟

 سختی شبکه چیست؟

 

سختی شبکه پارامتری است که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال برای ثابت نگه داشتن متوسط زمان بین بلوک ها با تغییر قدرت هش شبکه از آن استفاده می کنند.

سختی شبکه به چه معناست؟

بیت کوین و سایر رمز ارزها از بلاکچین های اثبات کار استفاده می کنند از طریق فرایندی به نام استخراج این کار را انجام می دهند. در این سیستم ، ماینر هایی با استفاده از دستگاه های مخصوص ماینینگ با همدیگر رقابت می کنند و  در صدد یافتن یک بلاک جدید و یا زنجیره ای جدید جهت افزودن به دسته معاملات می باشند. آنها در ازای فعالیت های شان کارمزدی دریافت می کنند و گاهی اوقات هم در قالب توکن به آنها پاداش هایی داده می شود. مدت زمان لازم برای پیدا کردن یک بلوک جدید منوط به دو عامل می باشد: خوش شانسی و سختی شبکه. خب بحث مان را با خوش شانسی شروع می کنیم. ماینرها  زنجیره ای از تراکنش ها را وارد الگوریتم هش می کنند و الگوریتم در اینجا یک تابع یک طرفه می باشد و با توجه به اینکه همیشه تعداد خاصی داده دریافت می کند، خروجی یکسانی هم دارد اما شما نمی توانید با استفاده از این خروجی ها داده اصلی را مشاهده کنید. هیچ راهی برای پیش بینی هش وجود ندارد. هر زمان هش به آن مقدار خاص و مورد نیاز برسد، بلوک جدیدی پیدا می شود. از آنجا که هر مجموعه داده فقط یک خروجی برای یک تابع هش معین دارد ، ماینرها برای بدست آوردن هش جدید باید یک نانس- “عددی که یک بار استفاده می شود” را به داده ها اضافه کنند. ماینرها اینقدر نانس ها را امتحان می کنند تا اینکه به نتیجه برسند.

سختی شبکه ارزهای دیجیتال  مانند بیت کوین نشان می دهد که یافتن هش مناسب برای هر بلاک چقدر سخت و وقت گیر می باشد. سختی شبکه یک واحد اندازه گیری است که از آن در روند استخراج بیت کوین استفاده می کنیم. سختی نشان می دهد که حل یک معمای رمزنگاری پیچیده چقدر سخت است. سختی شبکه استخراج واحدهای جدید بسته به تعداد ماینرهای شبکه با گذشت زمان افزایش یا کاهش می یابد. برای حفظ زمان بلوک مجبور هستیم تا سختی شبکه را افزایش دهیم. هر چه یک ارز دیجیتال معروف تر باشد، کامپیوترهایی که در شبکه نظیر آن فعالیت می کنند، بیشتر می شود و در نتیجه سختی شبکه هم افزایش می یابد. ماینرها برای جوایزی که ممکن است از بلوک ها به دست بیاورند. رقابت می کنند. هر چه قدرت محاسباتی و تعداد ماینر های شبکه بیشتر شود، قدرت هش کل شبکه هم افزایش پیدا می کند و در نتیجه سختی شبکه هم در نوع خود زیاد می شود.

شبکه بیت کوین

تا اینجا تعریفی کلی از سختی شبکه ارائه شد. اگر شما وارد بازار شوید و مقداری داد و ستد کنید راحت تر می توانید مفهوم آن را درک کنید. تراکنش های مخصوص بیت کوین در بلاک هایی ذخیره می شوند. این بلاک ها هر ده دقیقه به بلاک چین اضافه می شوند.

حل معماهای ریاضی پیچیده در شبکه بیت کوین چقدر طول می کشد؟

برای حفظ زمان لازم برای پردازش یک بلوک در حدود 10 دقیقه ، سختی شبکه را باید به صورت دوره ای تنظیم کرد. سختی شبکه استخراج بیت کوین پس از استخراج 2،016 بلوک به طور خودکار تنظیم می شود. اما اینکه سختی باید زیاد شود و یا کم بستگی به تعداد ماینرهای شبکه استخراج و قدرت هش ترکیبی دارد. تجهیز%D

برچسب ها

نوشته های مشابه