رمز ارز هامدیریت مالی

شاخص FCAS در بازار رمزارزها چیست؟

آشنایی با شاخص FCAS و تحلیل آن

 

شاخص FCAS در بازار رمزارزها چیست؟

 

امروز می خواهیم درباره شاخص FCAS صحبت کنیم. شرکت کوین مارکت برای اولین بار از این شاخص استفاده کرد.

این پروژه نسبتا نوپا باعث شکوفایی های فراوانی در زمینه ارزهای دیجیتال شده است و در آینده ای نزدیک شاهد استفاده بیشتر از آن خواهیم بود. در واقع شاخص FCAS به ما این امکان را می دهد که در لحظه ببینیم چه اتفاقی دارد در بلاک چین ، رسانه های اجتماعی و به طور کلی کاربران رخ می دهد. توجه به این نکته مهم است که شاخص FCAS و کوین هایی که با آن سنجیده می شوند سعی در حفظ حریم خصوصی کاربران دارند، بنابراین توسعه دهندگان شاخص FCAS ردیابی نمی کنند که کوین های خریداری شده توسط کاربران در کجا مصرف شده است. متاسفانه هنوز مردم زیادی نسبت به این موضوع دودل هستند و احساس می کنند که شاید اطلاعات آنها افشا شود. برای بسیاری از سرمایه گذاران ارزش بازار نکته بسیار مهمی است و به همین خاطر آنها برای تصمیم گیری های آینده خود از شاخص فاندامنتال یا همان شاخص FCAS استفاده می کنند.این شاخص چشم انداز بسیار خوبی از بازار به کاربران ارائه می دهد و با استفاده درست از آن می توانید سرمایه گذاری های بسیار عالی و سود ده انجام دهید. شاید در ابتدای امر خواندن و تحلیل این شاخص برای شما دشوار باشد اما این امر کم کم ساده می شود. به عنوان مثال وقتی که شما وارد سایت اف کس ترکر می شوید در گوشه سمت چپ سایت مشاهده می کنید که گزینه ای به نام ردیابی وجود دارد. با کلیک کردن بر روی این گزینه می توانید شاخص FCAS کوین های مورد نظر خود را نظاره کنید. (البته این وب سایت گاهی اوقات دچار مشکلاتی می شود و وب سایت فلیپ ساید کریپتو گزینه مناسب تری است.)

شاخص fcas در ارزهای دیجیتال

با کلیک بر روی کوین مورد نظر سه بخش مجزا برای شما باز می شود.

حالا در این بخش شما سه گزینه دیگر را مشاهده می کنید: فعالیت کاربر، رفتار توسعه دهنده و بلوغ بازار. این سه اصل در واقع امتیاز نهایی شاخص FCAS یک ارز دیجیتال را مشخص می کنند. بر روی هرکدام از این گزینه ها که کلیک نمایید یک گزارش کامل را مشاهده می کنید. این گزارش گاهی اوقات دو یا سه صفحه است. فعالیت کاربر یک بخش بسیار مهم محسوب می شود. در واقع در این بخش یک ارزیابی کامل از عملکرد تمامی کاربران پروژه بیان شده است.بکارگیری پروژه و فعالیت شبکه دو قسمت اصلی این بخش هستند. فراموش نکنید که فعالیت کاربرد تاثیر زیادی بر شاخص FCAS می گذارد.

بخش دوم، رفتار توسعه دهنده است. این بخش عملکرد و  کارایی توسعه دهندگان پروژه مورد نظر را نشان می دهد. تغییرات انجام شده در کدهای پروژه، بهبود کدهای قبلی پروژه و در آخر میزان مشارکت توسعه دهندگان بر پروژه فاکتورهای مهم این بخش هستند.

رفتار توسعه دهنده تاثیر بسیاری زیادی بر شاخص FCAS دارد. شما نباید با به این بخش بی توجه باشید و اگر می خواهید آینده یک پروژه را پیش بینی کنید این بخش می تواند به شما کمک های فراوانی بکند.

 

حالا می رویم سراغ آخرین بخش تاثیر گذار بر شاخص FCAS. بلوغ بازار هم یک عامل نسبتا مهم محسوب می شود. ریسک و عرضه پول، بلوغ بازار یک کوین را تعیین می کنند. در واقع با استفاده از این عامل می توانید میزان درست نمایی یک ارز دیجیتال را حدس بزنید. بلوغ بازار تاثیر زیادی بر شاخص FCAS ندارد اما نباید از آن چشم پوشی کرد چون میزان موفقیت یک پروژه در بازار ارزهای دیجیتال را نشان می دهد.  واکنش بازار به اتفاقات مختلف پیرامون یک ارز، درست نمایی بلوغ بازار را مشخص می کند. پس هرچند که این عامل تاثیر چندانی بر شاخص فاندامنتال نمی گذارد اما با استفاده از آن می توانیم اطلاعات خوبی به دست بیاوریم.به طور کلی این سه بخش، شاخص FCAS هر ارز دیجیتال را مشخص می کنند. همانطور که اشاره کردیم هنوز برای بعضی از ارزهای بازار این شاخص وجود ندارد اما برای شما می توانید شاخص FCAS تمامی ارزهای معتبر بازار را مشاهده کنید. این شاخص گاهی اوقات متغیر است. در ادامه به ارزهایی دیجیتالی می پردازیم که بیشترین امتیاز شاخص فاندامنتال را دارند.

تحلیل شاخص های فاندامنتال

ارزهای دیجیتالی که بهترین امتیاز شاخص FCAS را دارند

تعداد ارزهای دیجیتال با امتیاز شاخص FCAS بالا زیاد است. در ادامه می خواهیم به برخی از پروژه هایی که بیشترین امتیاز را کسب کرده اند بپردازیم.

 

در بالا به عوامل تاثیر گذار بر شاخص FCAS اشاره کردیم و به بررسی هرکدام از آنها پرداختیم. شاخص فاندامنتال از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به عنوان یک معامله گر باید از آن مطلع باشید. با استفاده از این شاخص می توانید درست نمایی، رشد پروژه، کاربرد و عملکرد آن را بفهمید. با ورود به وب سایت کوین مارکت کپ می توانید شاخص فاندامنتال ارزهای دیجیتال مختلف را مشاهده کنید.

در ادامه می توانید این جدول را مشاهده کنید:

اتریوم (ETH)

948

ایوس(EOS)

924

بیت کوین (BTC)

889

اتریوم کلاسیک (ETC)

889

اوکس (ZRX)

882

استلار (XLM)

876

ریپل(XRP)

874

کاردانو (ADA)

872

میکر (MKR)

871

چین لینک (LINK)

871

مونرو (XMR)

867

ترون (TRX)

853

دیسنترلند(MANA)

852

استتوس(SNT)

846

کایبر نتورک (KNC)

844

بیت کوین کش (BCH)

828

هورایزن (ZEN)

826

اوگور (REP)

821

دش (DASH)

817

دیکرید (DCR)

810

 

همانطور که مشاهده کردید شما می توانید با بهره گیری از این شاخص، اطلاعات بیشتری درباره هرکدام از ارزهای دیجیتال به دست بیاورید و بهتر سرمایه گذاری کنید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:شاخص های فاندامنتال در ارزهای دیجیتال کدامند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.