رمز ارز هامدیریت مالی

طریقه محاسبه Fee در بلاک چین چگونه است؟

آیا روش ساده ای برای محاسبه Fee وجود دارد؟

 

طریقه محاسبه fee در بلاک چین چگونه است؟

 

محاسبه fee معاملات مانند دوچرخه سواری است. اگر شما روش کار را بدانید ساده است اما در غیر اینصورت می تواند بسیار گیج کننده باشد. پیشرفت های UX طی چند سال گذشته ، ارسال و دریافت بیت کوین را بیش از هر زمان دیگری آسان کرده است. اما محاسبه fee در بلاک چین هنوز یک عمل بسیار سخت برای بسیاری از معامله گران محسوب می شود. البته در حال حاضر وب سایت ها و برنامه هایی برای محاسبه fee وجود دارند که کار را بسیار ساده کرده اند. در دنیای امروزی، هیچ چیزی را نمی توانید رایگان به دست آورید. اگر می خواهید بیت کوین بفرستید باید به ماینرها هزینه ای بپردازید. ماینرها با دستگاه های شان شبکه را ایمن می کنند و صدها هزار تراکنش را روزانه به وسیله این دستگاه ها پردازش می کنند. چند سال پیش زمانی که یک بیت کوین فقط ده تا صد دلار قیمت داشت ، هیچ کس توجه زیادی به هزینه fee نمی کرد. کارمزدها بسیار کم و بی ارزش بودند. به همین دلیل سایت هایی مانند Satoshi Dice توانستند در آن زمان شکوفا شوند و به کاربرانی که معاملات خردی داشتند، اجازه می دادند از طریق بلاک چین آنها را پردارش کنند و هزینه کارمزد زیادی هم نپردازند.

کارمزد معاملات سر از کجا در می آورد؟

محاسبه fee

ماینرها علاوه بر کسب پاداش برای حل بلاک بعدی ، هزینه های مربوط به هرگونه معامله در آن بلاک را نیز دریافت می کنند. در واقع آنها بابت کارشان fee یا کارمزد هم می گیرند. در زمانی که پاداش استخراج هر بلاک 12.5 بیت کوین بود، محاسبه fee به مبحثی مهم تبدیل شد. از نظر فنی هیچ الزامی برای پرداخت کارمزد توسط کاربران بلاک چین نیست اما بدون کارمزد ماینرها فعالیت شان را به درستی انجام نمی دهند پس در نتیجه کاربران برای اینکه اختلالی در روند معاملات به وجود نیاید مجبور به پرداخت کارمزد هستند. پس به همین دلیل کاربران مجبور به پرداخت کارمزد هستند و البته هر معامله گر حرفه ای باید مقداری با طریق محاسبه fee  آشنایی داشته باشد. ماینرها معاملات با بالاترین کارمزد در هر بایت را در اولویت قرار می دهند ، به همین دلیل کاربرانی که عجله دارند و می خواهند معاملات شان سریعتر انجام شود مجبور به پرداخت مبلغی اضافی هستند. البته همانطور که گفتیم شما می توانید این مبلغ را پرداخت نکنید و صبر کنید تا زمانی که بالاخره نوبت شما برسد. اگر بالاترین هزینه ممکن را پرداخت کنید، معامله شما بین پنج تا پانزده دقیقه در بلاک بعدی تایید می شود. اگر هزینه کمتری پرداخت کنید، معامله شما در سه بلاک بعدی تأیید شود و حالا باید ده تا سی دقیقه منتظر بمانید.

افزایش fee

محاسبه fee در حال حاضر از هر زمانی راحت تر است

با افزایش قیمت بیت کوین ، کارمزد معاملات هم افزایش می یابد (البته افزایش نرخ کارمزد همیشه به قیمت بیت کوین مربوط نمی شود). آیا هزینه fee روز به روز افزایش می یابد؟ خوشبختانه خیر و نرخ کارمزد به این شکل حساب نمی شود. نرخ fee افزایش و کاهش می یابد  و البته روش هایی برای انجام معاملات با هزینه ای کمتر هم وجود دارد. با استفاده از آدرس های سگویت می توانید کارمزد کمتری بپردازید. البته این کار مقداری زمان می برد. به طور کلی اگر عجله ندارید، استفاده از این آدرس ها کاملا به صرفه است. اگر جمله “چگونگی محاسبه fee بیت کوین” را جستجو کنید با توضیحات گیج کننده ای مواجه می شوید اما راه های ساده تری هم وجود دارد.

محاسبه fee بدون ماشین حساب

اگر مقالات تخصصی کارشناسان را در این باره مطالعه کنید، قطعا گیج می شوید. واقعا محاسبه fee کار آنچنان مشکلی نیست و با چند ابزار ساده می توانید آن را محاسبه کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که مبلغ معامله را به بایت تبدیل کنید بعد آن را در متوسط بایت ضرب کنید بعد جواب را تبدیل به ساتوشی کنید حالا ساتوشی ها را بر صد میلیون تقسیم کنید حالا جواب به دست آمده را تبدیل به دلار آمریکا کنید. به همین سادگی. نگران نباشید، راه ساده تری برای محاسبه fee وجود دارد. بسیاری از کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بیت کوین، شامل یک ماشین حساب مخصوص محاسبه fee هستند که به خوبی از پس این کار بر می آید. البته همه ی کیف پول ها و صرافی ها این قابلیت را ندارند و هنوز برخی از آنها محاسبه fee  را بر عهده مشتری می گذارند. در ادامه به ابزار و وب سایت هایی اشاره می کنیم که به سادگی می توانند کارمزد را محاسبه کنند:

Estimatefee.com یک وب سایت ساده است که هزینه (به ساتوشی و دلار آمریکا) معامله بیت کوین را بر اساس میزان عجله شما برای انتقال کوین ها محاسبه می کند. محاسبه fee در وب سایت راحت است. برای استفاده از خدمات این وب سایت باید سه تا شش دلار بپردازید.

Bitcoinfees.info هم یک وب سایت دیگر برای محاسبه fee است. این سایت براساس میزان عجله شما، هزینه دریافت می کند.

محاسبه fee در سایت

Bitcoinfees.earn.com یکی دیگر از ابزارهای محاسبه fee است اما برای استفاده از آن باید به مقیاس ساتوشی مسلط باشید. معامله گرانی که هنوز با مفهوم ساتوشی آشنایی ندارند، می توانند از ابزارهای تبدیل ساتوشی به دلار استفاده کنند.

ساده ترین راه های محاسبه fee مواردی بودند که در بالا به آنها اشاره کردیم و متاسفانه دیگر راه ساده تری وجود ندارد. فراموش نکنید که اگر عجله ندارید از آدرس های سگویت استفاده کنید که هزینه کارمزد کمتری دارند. گاهی اوقات بلاک چین ها شلوغ می شوند. اگر در هنگام شلوغی عجله ندارید، صبر کنید تا اوضاع کمی آرام تر شود و کارمزد کمتری بپردازید اما اگر عجله دارید، چاره ای نیست باید این مبلغ را بپردازید. یادگیری محاسبه fee با ماشین حساب مقداری زمان می برد اما بهتر است آن را یاد بگیرید. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد و اطلاعات به درد بخوری درباره محاسبه fee به دست آورده باشید. در حال حاضر کارمزدهای شبکه بیت کوین و اتریوم در سطح نسبتا بالاتری نسبت به دیگر شبکه ها قرار دارند.

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:الگوریتم های اثبات کار و اثبات سهام چه تفاوت هایی با هم دارند؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید

بستن