رمز ارز ها

هش ریت چیست؟

آشنایی با واژه ای که در زمینه استخراج بیت کوین زیاد می شنویم

هش ریت چیست؟

 

اگر بخواهم خیلی خلاصه بگویم، هش ریت روشی است که با آن ما اندازه گیری می کنیم که چقدر قدرت محاسباتی در سراسر جهان برای استخراج بیت کوین صرف شده است. ماینرها با استفاده از قدرت پردازش رایانه ای خود شبکه را ایمن می کنند و بعد تمام معاملات انجام شده توسط بیت کوین را ثبت می کنند و بابت چنین کارهایی بیت کوین هدیه می گیرند. هرچه هش ریت یک دستگاه استخراج بیت کوین بیشتر باشد، بیت کوین های بیشتری می تواند استخراج کند. هرچه میزان هش ریت کل شبکه بیت کوین افزایش یابد معنای آن این است که دستگاه های بیشتری در حال استخراج هستند پس در نتیجه استخراج بیت کوین دشوار تر می شود.

کار دیگر هش ریت این است که میزان سالم بودن شبکه بیت کوین را اندازه می گیرد. اگر میزان هش ریت کلی زیاد باشد برای بیت کوین خوب است ، زیرا باعث امنیت بیشتر شبکه می شود. کسی که می خواهد به بیت کوین حمله کند حداقل به 51٪ از کل هش ریت در جهان نیاز دارد و وقتی که دستگاه های فراوانی در حال فعالیت باشند انجام چنین کاری سخت می شود. همچنین اگر همه دستگاه های استخراج متعلق به یک کشور نباشند، خاموش کردن کل شبکه خیلی سخت تر می شود. بیت کوین مانند یک اژدهای چند سر می ماند که ظاهرا به این زودی ها متوقف نخواهد شد.

معنای واقعی هش کردن چیست؟

 

اگر بخواهیم با دید بازتری به بیت کوین نگاه کنیم متوجه می شویم که دست کمی از لاتاری ندارد. تقریباً هر 10 دقیقه کد بیت کوین یک عدد “هدف” ایجاد می کند که دستگاه های استخراج سعی می کنند حدس بزنند. ما معمولا به این یافته ها بلوک بعدی می گوییم. مانند بسیاری از مواردی که مربوط به بیت کوین می شود، این یک تشبیه است که به شما کمک می کند تا این دسته از موضوعات را بهتر درک کنید. هرچه بیشتر  به دنبال بیت کوین بروید، می فهمید که چیزهای بیشتری برای یادگرفتن وجود دارد. هر دستگاه استخراجی که بتواند سریع تر شماره مورد نظر را حدس بزند تقریبا 6.25 بیت کوین پاداش می گیرد. آنها همچنین هزینه های معامله ای افرادی که با بیت کوین داد و ستد می کردند را کسب می کنند.

درست مثل برنده شدن در لاتاری ، شانس انتخاب هش درست بسیار کم می باشد. با این حال ، ماشین های مدرن استخراج بیت کوین یک مزیت بزرگ نسبت به شخصی که مشغول به لاتاری هست دارند. این دستگاه می توانند حدس های فوق العاده زیادی بزنند. تریلیون در ثانیه هر حدس معادل با یک هش است و میزان حدس هایی که ماشین می تواند بزند را هش ریت می گوییم.

آیا هش ریت فقط به بیت کوین مربوط می شود؟

هش ریت بیت کوین

نه. رمز ارزهای دیگر مانند اتریوم که برای پشتیبانی و امنیت شبکه های خود از فرآیند استخراج استفاده می کنند نیز با هش ریت اندازه گرفته می شود. به هر حال ، آلت کوین های مختلف الگوریتم های استخراج متفاوتی دارند. به این معنی که احتمال اینکه یک دستگاه مخصوص استخراج هدف را حدس بزند یا اینکه بلاک را در بلاکچین بیابد و پاداش دریافتی بستگی به آن ارز دیجیتال دارد و این موارد برای هر رمز ارز متفاوت می باشد. ما می توانیم میزان هش ریت را بین دو ارز دیجیتال مختلف مقایسه کنیم اما شبکه بیت کوین هنوز قدرت محاسباتی بیشتر نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال دارد. به همین دلیل کارشناسان می گویند که بیت کوین پایدار ترین و امن ترین ارز دیجیتال برای معامله است و بعید به نظر می رسد که در سال و زمان ها کسی تاج و تخت پادشاهی را از این ارز بگیرد. بیت کوین شاه بازار ارزهای دیجیتال است.

الگوریتمی که ساتوشی ناکاموتو برای بیت کوین پیاده سازی کرد SHA-256 نام داشت. بنابراین هنگامی که ما در مورد هش ریت شبکه بیت کوین یا یک دستگاه استخراج بیت کوین صحبت می کنیم ، در واقع منظور ما این است که این الگوریتم چند بار دارد اجرا می شود. متداول ترین روش برای اندازه گیری الگوریتم تعداد هش بر ثانیه است. نماد آن به صورت H / s یا بعضی اوقات TH / s نشان داده شده است. معنای این نماد یک تریلیون هش بر ثانیه است!

واحدهای اندازه گیری هش ریت

هنگامی که ساتوشی در سال 2009 بیت کوین را عرضه کرد. اندازه گیری هش ریت بر ثانیه خیلی ساده بود زیرا قدرت محاسباتی شبکه بیت کوین هنوز به این حد نرسیده بود. شما می توانستید با  کامپیوتر خانگی خود بیت کوین استخراج کنید و این احتمال وجود داشت که بتوانید یک بلاک استخراج کنید و پنجاه بیت کوین جایزه بگیرید. امروز جایزه هر بلوک فقط 6.25 بیت کوین است و هش ریت بر حسب تریلیون ، کوادریلیون اندازه گیری می شود.

 

چگونه کل هش ریت شبکه بیت کوین را تخمین می زنند؟

تخمین هش ریت کل شبکه بیت کوین کار بسیار دشواری می باشد دستگاه های استخراج بابت قدرت محاسباتی که ارائه می دهند، نیازی نیست که درون شبکه شناخته شوند و شناسه ای جهت ردیابی آنها در شبکه وجود ندارد. دستگاه ها فقط استخراج می کنند و از بلوکی به بلوک بعدی می روند و راه ارتباطی آنها معمولا از طریق استخرها می باشد.

هش ریت چه ربطی به درآمد به دست آمده از ماینینگ دارد؟

 

به طور خلاصه هر چه میزان هش ریت دستگاه شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری می توانید کسب کنید. هر چه این میزان بیشتر باشد شانس شما برای یافتن بلوک بعدی و دریافت پاداش افزایش می یابد. در سال 2020 ، دستگاه های مدرن بین 60 تا 100 TH / s تولید می کنند. Whatsminer M20S شصت و هشت TH / s تولید می کند. در مقایسه با کل شبکه بیت کوین این دستگاه مانند قطره ای در دریا می ماند. در حال حاضر میلیون دستگاه در سر تا سر جهان در تلاش هستند تا بلوک بعدی را کشف کنند.

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:روش های کسب ثروت از بازار ارزهای دیجیتال

برچسب ها

نوشته های مشابه

۱۰ Comments

  1. سلام و عرض ادب
   سری T :
   T17 و +T17
   سری شرکت آنت ماینر هستند و چیزی حدود ۵۰ تا ۵۳ ترا هش ایجاد میکنند
   سری M:
   شرکت واتس ماینر هستند
   M21
   52 تراهش ایجاد میکند
   M20
   چیزی بین ۶۸ تا ۷۲ ترا هش ایجاد می کند

  1. بله استخراج هزینه اولیه زیادی داره
   برای اقدام به استخراج بیت کوین باید اول با توجه به شرایطی که داریم میزان هزینه و سود را برآورد کنیم و بعد برای استخراج اقدام کنیم
   در همین زمینه ویدئویی به صورت رایگان در سایت قرار داده شده
   محاسبه سود و زیان استخراج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *