رمز ارز هامدیریت مالی

شاخص nvt چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

بررسی شاخص nvt برای بیت کوین

 

شاخص nvt چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

 

در این مقاله سعی داریم به بررسی شاخص nvt بپردازیم. همانطور که می دانید معامله گران و تحلیل گرهای فراوانی برای مشخص کردن ارزش دارایی ها، سهام خریده و به طور کلی کالا ها از شاخص های مختلفی بهره می گیرند. اما اوضاع برای بیت کوین، پادشاه بازار ارزهای دیجیتال اندکی فرق می کند. بیت کوین اولین ارز دیجیتال تاریخ بود و ماهیت آن با سایر ارزهای فیات و سهام فرق دارد. به عنوان مثال، معامله گران سهام هنگام انجام خرید و فروش در بازار از شاخصی پی بر ای یا همان قیمت بر درآمد استفاده می کنند. آنها با استفاده از این شاخص سهم مورد نظر خود را قیمت گذاری می کنند و به قول معروف ارزش آن را می سنجند. در واقع این شاخص در مورد بیت کوین کاربرد چندانی ندارد و نمی توانیم از آن استفاده کنیم. شاخص مخصوص سهام طراحی شده است نه ارزهای دیجیتال. برای بیت کوین از شاخص دیگری بهره می گیریم به نام شاخص nvt این شاخص در واقع همان نسبت ارزش شبکه بر تراکنش ها است و در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

شاخص nvt بیت کوین چه کاری برای ما انجام می دهد؟

شاخص nvt یا همان نسبت ارزش شبکه بر تراکنش ها، برای ما مشخص می کند که در حال حاضر بیت کوین بیش از اندازه ارزش آن بالا رفته است و یا اینکه از ارزش واقعی آن کاسته شده است. یکی از کارهای دیگر شاخص nvt این است که مشخص کردن ارزش ارزهای سرمایه گذاری شده روی شبکه ارزهای دیجیتال و حجم معاملات در طی یک روز گذشته است. شاخص nvt شباهت های فراوانی با شاخص پی بر ای مخصوص بازار سهام دارد. همچنین یکی دیگر از کارهایی که این شاخص انجام می دهد این است که ارزش درون شبکه را به ما معامله گران نمایش می دهد.

چگونه می توانیم شاخص nvt را حساب کنیم؟

nvt بیت کوین

محاسبه شاخص nvt به هیچ عنوان کار مشکلی نیست. شما باید مقدار کل سرمایه گذاری های حال حاضر را بر حجم معاملات انجام شده روی پلتفرم بلاک چین در طول یک روز گذشته، تقسیم کنید. داده های مخصوص این شاخص را هم می توانید به سادگی به دست بیاورید. کوین گکو یکی از بهترین وب سایت ها برای انجام این امر است. مقدار کل سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را می توانید در این وب سایت مشاهده کنید. اگر به دنبال حجم معاملات هستید می توانید به وب سایت بلاک چین دات کام مراجعه کنید. آقای ویلی وو یکی از تحلیگران مشهور شاخص nvt است و معمولا در این رابطه توییت های زیادی می زند. طبق گفته او هر سایت داده های متفاوتی برای شاخص nvt نمایش می دهد. پس بهتر است تنها به سایت های مشهور مراجعه کنید و از آنها کمک بگیرید. بسیاری از سایت های تازه وارد معمولا شاخص nvt را به درستی نمایش نمی دهند. فراموش نکنید که بیت کوین یک ارز پر نوسان است و به همین خاطر مقدار سرمایه گذاری کل بازار مدام در حال تغییر است. همچنین حجم معاملات هم هر روز متفاوت است. پس به همین خاطر آقای وو پیشنهاد می کند که از سایت های بروز استفاده نمایید تا مشکلی برای شما پیش نیاید. خب حالا می خواهیم به یک شاخص دیگر بپردازیم به نام شاخص بیت کوین ان وی تی اس.

سایت کوین گکو

شاخص بیت کوین ان وی تی اس چیست؟

شاخص بیت کوین ان وی تی اس شباهت های فراوانی با شاخص nvt دارد. این شاخص داده های مطمئن تر و صحیح تر در اختیار معامله گران می گذارد. برای محاسبه شاخص بیت کوین ان وی تی اس شما باید مقدار کل سرمایه گذاری در بازار را بر حجم معاملات در هر روز، تقسیم نمایید.

به عنوان یک معامله گر چگونه می توانیم از شاخص nvt بهره ببریم؟

 

خب، همانطور که در بالا مشاهده کردید ما می توانیم با استفاده از شاخص ان وی تی اطلاعات به درد بخور فراوانی کسب کنیم. با استفاده از این اطلاعات شما می توانید بهتر مشغول به سرمایه گذاری شوید و درباره آینده تصمیم بگیرید. وظیفه اصلی شاخص nvt این است که ارزش واقعی ارز دیجیتال بیت کوین را مشخص می کند. در واقع معامله گران با استفاده از این شاخص می توانند بفهمد که آیا در حال حاضر ارزش بیت کوین بیشتری از مقدار واقعی آن است و اگر اینطور باشد یعنی اینکه الان زمان فروش است یا اینکه قیمت بیت کوین با توجه به شاخص nvt هنوز به آن ارزش حقیقی دست نیافته است و الان موقع خرید است. در حال حاضر شاخص های فراوانی در بازار ارزهای دیجیتال وجود دارد که می توانند به شما در راستای سرمایه گذاری بهتر کمک کنند. اما استفاده درست و به موقع بر عهده شماست و با یک شاخص، به عنوان مثال فقط شاخص ان وی تی شما نمی توانید سرمایه گذاری های درستی انجام دهید.

سایت بلاکچین دات کام

اگر شاخص nvt بالاتر از نود و پنج قرار گرفته باشد، حاکی از آن است که در حال حاضر قیمت این ارز حباب دارد و هر لحظه ممکن است سقوطی سهمگین در پیش داشته باشد. در حال حاضر این چنین نیست و قیمت بیت کوین در محدوده درستی قرار دارد. همچنین براساس پیش بینی های کارشناسان این حوزه به زودی قیمت ارز دیجیتال بیت کوین از بیست هزار دلار عبور می کند. به احتمال زیاد این اتفاق در اوایل سال آینده میلادی رخ می دهد. هر زمان که قیمت بیت کوین از این مقدار عبور کرد با استفاده از شاخص nvt می توانید متوجه شوید که آیا این قیمت دوام می آورد یا خیر؟ اما معامله گران زیادی بر این باور هستند که شرایط فعالی مانند سال 2017 نیست و به احتمال زیاد بیت کوین به رشد خود ادامه می دهد.

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:شاخص FCAS در بازار رمزارزها چیست؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *