رمز ارز هامدیریت مالی

آموزش ساخت کیف پول کاغذی

چگونه برای بیت کوین، کیف پول کاغذی بسازیم؟

 

آموزش ساخت کیف پول کاغذی

 

کیف پول کاغذی اصطلاحی کلی است که به یک قطعه کاغذ که کلید خصوصی (کد ارز دیجیتال) روی آن نوشته شده می گویند. کیف پول کاغذی یکی از بهترین روش های نگهداری کلیدهای خصوصی محسوب می شود. در این پست نحوه ایجاد کیف پول کاغذی را توضیح خواهیم داد و اطلاعاتی درباره نحوه ساخت آن می دهیم.

خلاصه راهنمای ساخت کیف پول کاغذی

در پایین به طور خلاصه اشاره می کنیم که کیف پول کاغذی چگونه ساخته می شود.

به = “https://bitaddress.org” بروید

یک کلید خصوصی تصادفی ایجاد کنید

روی «کیف پول کاغذی» کلیک کنید

انتخاب کنید چه تعداد نسخه چاپ شود

کیف پول را با رمز BIP38 رمزگذاری کنید (این کار اختیاری است)

چاپش کنید. کیف پول کاغذی شما آماده استفاده است.

سایت بیت ادرس

به طور خلاصه اینگونه می توانیم از این نوع کیف پول ایجاد کنیم. خب اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، لطفا به خواندن مقاله ادامه دهید.

 کیف پول کاغذی بیت کوین چیست؟

کلید خصوصی (یا کد بیت کوین) مانند رمز برای کیف پول های بیت کوین است. باید آن را در جایی امن ذخیره کنید. بهتر است از کیف پول های سرد که آفلاین هستند برای ذخیره سازی این کد ها استفاده کنید. کلید خصوصی یک کد 24 رقمی بسیار طولانی و دشوار است که به طور تصادفی ایجاد می شود و اگر آن را گم کنید، بازیابی آن کار سختی می باشد. به زبان ساده ، کیف پول کاغذی قطعه ای کاغذ است که روی آن کلید خصوصی شما نوشته شده است. با انجام این کار کلید خصوصی شما بصورت آفلاین ذخیره می شود و از دست هکرها دور است. معمولاً این فرآیند به منظور ذخیره مقادیر زیادی بیت کوین انجام می شود. کیف پول های سرد از کیف پول های داغ خیلی امن تر هستند. کیف پول های داغ به اینترنت متصل هستند و دسترسی هکرها به آنها آسان تر است. هنگام ذخیره سازی ارزهای خود در کیف پول دقت کنید که مبلغ را درست وارد کرده باشید. اگر می خواهید با استفاده از کیف پول خود مشغول به معامله شوید باید یک کیف پول سرد تهیه کنید که برنامه ای جهت دسترسی به اینترنت هم داشته باشد. اینگونه شما می توانید به راحتی مشغول معامله با دیگر کاربران شوید.

روشی ساده برای ایجاد کیف پول کاغذی

ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین

 ایجاد کیف پول کاغذی بسیار آسان است اما باید آن را ایمن کنید. اگر فقط می خواهید ببینید که چگونه این کار انجام می شود می توانید به وب سایت بیت ادرس بروید و روش ساخت این نوع کیف پول ها را مشاهده کنید. با انجام دادن کارهای پایین شما می توانید یک کلید خصوصی و کیف پول در بیت ادرس ایجاد کنید. برای  تولید یک کلید خصوصی تصادفی ، ماوس خود را روی صفحه حرکت کنید یا اینکه متن تصادفی ای را وارد کنید. پس از اتمام این کار گزینه “کیف پول کاغذی” را انتخاب کنید و نتایج به دست آمده را چاپ کنید. بیت کوین های خود را می توانید از طریق آدرس عمومی ای که در سمت چپ صفحه مشاهده می کنید، ذخیره می شود. همچنین می توانید با تیک زدن کادر BIP38 یک رمز عبور برای کیف پول خود انتخاب کنید. تمام. کیف پول شما آماده است! انجام این کار تنها سی ثانیه طول می کشد و  بعد یک کیف پول کاغذی نسبتا امن دارید. با وارد کردن مقدار در کادر “آدرس برای تولید” می توانید آدرس دلخواه خود را ایجاد کنید. آدرس ها همه منحصر به فرد و متفاوت خواهند بود.

چرا این روش غیر ایمن تلقی می شود؟

اول از همه ، اینکه ممکن است فردی در حال رصد این شبکه باشد و یک هکر بتوانید صفحه شما را ببیند. دوم اینکه اگر کسی به عنوان مثال قادر به هک BitAddress باشد ، می تواند تمام کلیدهای خصوصی را که افراد در سایت ایجاد کرده اند جمع کند. نکته آخر اینکه، ممکن است ویندوز شما به بدافزاری آلوده شده باشد که از آن بی اطلاع باشید و این بدافزار کلیدهای خصوصی شما را به سرقت ببرد. پس در استفاده از این وب سایت خیلی دقت کنید و همه نکات امنیتی جهت حفظ امنیت اطلاعات کامپیوتر خود را رعایت کنید.

 

امنیت کیف پول بیت کوین

روش پیشرفته ایجاد کیف پول کاغذی

 اگر واقعاً در حفاظت از بیت کوین خود جدی هستید ، باید مطمئن شوید که یک کیف پول کاغذی فوق العاده امن ایجاد کرده اید. روند ساخت کیف پول پیشرفته کمی خسته کننده است اما اگر سرمایه زیادی دارید این کار ارزشش را دارد. ابزارهای لازم این فرایند برای رایانه های شخصی طراحی شده است (به زودی یک آموزش مک ارائه می شود اما در حال حاضر فقط همین آموزش تدارک دیده شده است). این مواردی است که شما باید قبل از شروع این کار برای رایانه خود دانلود کنید: دانلود اوبونتو (آخرین نسخه) ، سیستم عامل  LiLi که از آن زیاد استفاده خواهیم کرد (آخرین نسخه)، نرم افزاری برای نصب اوبونتو در درایو فلش ، نرم افزاری برای ایجاد کیف پول کاغذی و یک کول دیسک که اطلاعات دیگری روی آن ذخیره نکنید.

 

مرحله 1 – نصب اوبونتو در درایو فلش

 نکته ای مهم: با انجام این کار هر چه در درایو فلش است پاک می شود. LiLi را باز کرده و درایو فلش خود را متصل کنید. مطمئن شوید که درایو صحیحی را انتخاب کرده اید (اگر درایو نشان داده نمی شود ، روی گزینه refresh  کلیک کنید) “ISO / IMG / ZIP” را انتخاب کنید و فایل ISO اوبونتو را که در مرحله قبل دانلود کرده اید انتخاب کنید. مطمئن شوید که فقط گزینه  “Format the key in FAT32” را انتخاب کرده باشید. برای شروع فرمت و روند نصب روی گزینه پیچ و مهره کلیک کنید. پس از اتمام نصب، فایل BitAdrress را که در مرحله قبل دانلود کرده اید از حالت فشرده خارج کرده و آن را در درایو فلش خود کپی کنید.

مرحله 2 – آفلاین شوید و پرینتر را آزمایش کنید

در این مرحله رایانه شما نباید به هیچ عنوان به اینترنت متصل باشد. مطمئن شوید که هیچ کس به رایانه شما دسترسی ندارد. پس از اتمام کار ، مطمئن شوید که هنوز قادر به چاپ یک صفحه آزمایشی هستید تا مطمئن باشید پرینتر مشکلی ندارد.

مرحله 3 – کامپیوتر خود را با استفاده از اوبونتوی موجود در درایو فلش اجرا کنید

کامپیوتر را ریست کنید. با کلیک کردن بر روی F12 یا F1 در هنگام راه اندازی می توانید به درایو فلش خود دسترسی پیدا کنید. پس از بالا آمد سیستم عامل اوبونتو ، گزینه “استفاده از  اوبونتو” را انتخاب کنید.

مرحله 4 – راه اندازی پرینتر روی سیستم عامل اوبونتو

 

در این مرحله باید پرینتر را در سیستم عامل اوبونتو تنظیم کنید: روی تنظیمات سیستم کلیک کنید سپس روی گزینه “پرینترها” کلیک کنید و بعد روی “افزودن” کلیک نمایید حالا پرینتر خود را اضافه کنید. یک صفحه به طور آزمایشی چاپ کنید.

مرحله 5 – BitAddress را باز کرده و کیف پول کاغذی جدید خود را چاپ کنید.

 

در مرحله آخر  نسخه موجود در BitAddress.org را باز کنید ویک کیف پول کاغذی بر روی کامپیوتر خود ایجاد کنید. قسمت private browsing را در FireFox باز کنید (کلیک راست -> گزینه “باز کردن یک پنجره خصوصی جدید”) موارد زیر را در نوار آدرس وارد کنید: file: //cdrom/bitaddress.org-master/ روی پیوند “BitAddress.org.html” سپس کلیک نمایید. حالا روی گزینه ایجاد کیف بزنید و هر تعداد برگه که می خواهید چاپ کنید.

 

در همین زمینه مطالعه نمایید:سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال چه ریسک هایی می تواند در پی داشته باشد؟

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.